راهنمای انتخاب طلا و جواهر بر اساس رنگ پوست – بخش دوم

در بخش اول مقاله راهنمای انتخاب طلا و جواهر بر اساس رنگ پوست با انواع رنگ آن و خصوصیات پوست بدن انسان آشنا شدیم. در ادامه و در بخش حاضر، ته رنگ یا رنگ ضمنی پوست را بررسی میکنیم تا در ترکیب با مطالب بخش قبل به جمع بندی جامعی دست یابیم.

قبل از ادامه بهتر است با مطالعه جدول زیر یک مرور کلی بر روی مطالب داشته باشیم:

در این مرحله نوبت به بررسی فاکتور دیگری به نام ته رنگ پوست می رسد. اگر بعد از توضیحات بخش اول احساس کردید که به نتیجه نرسیده اید و یا در انتخاب خود دچار تردید شده اید در ادامه با ما همراه باشید تا از شیوه دیگری برای انتخاب زیورآلت خود استفاده کنید.

جدول زیر نیز برای راحتی مرور مطالب مقاله حاضر تعبیه شده است.

پس از دریافت توناژ (رنگ اصلی) پوستتان، برای تشخیص ته رنگ آن، بهتر است در یک روز آفتابی به رنگ پوست خود و همینطور رنگ رگها در زیر نور خورشید توجه کنید. یک منبع نور مصنوعی با دمای رنگ طبیعی که نور آن خیلی سفید یا خیلی زرد نباشد نیز می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

 

 

ته رنگ (زیر رنگ) پوست – Undertone Skin
در حالت کلی سه دسته ته رنگ پوست وجود دارد. این سه دسته عبارت اند از:

  1. ته رنگ پوست گرم
  2.  ته رنگ پوست سرد
  3. ته رنگ پوست خنثی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ته رنگ پوست گرم: به رنگ رگ های داخل مچ دست خود توجه کنید. اگر متوجه شدید بخش داخلی مچ دستتان رگ هایی مایل به رنگ سبز دارد، ته رنگ رنگ پوست شما گرم است.

همچنین سطح پوستتان را ببینید. کسانی که رنگ های زرد مشاهده می کنند و در زیر نور آفتاب پوست دستشان به رنگ طلایی یا قهوه ای متمایل می شود، ته رنگ پوست گرمی دارند. همچنین پوست آنها سایه رنگ هایی مانند زرد، هلویی و طلایی دارند. به این دسته افراد پیشنهاد می شود تا از طلای زرد استفاده کنند.

همچنین این افراد می توانند از جواهراتی مانند الکساندریت – کوارتز زرد – گارنت (حجر سیلن) – مورگانیت و یاقوت استفاده کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ته رنگ پوست سرد: اگر در زیر نور آفتاب و یا یک لمپ با حرارت نوری مناسب پی بردید که رنگ رگ های شما آبی است، شما پوستی با ته رنگ سرد دارید. درصد زیادی از افراد دارای ته رنگ سرد هستند.

یکی دیگر از نشانه های ته رنگ پوست سرد، دیده شدن لکه های قرمز است. همچنین در صورت آفتاب سوختگی، رنگ پوست قرمز می شود. این افراد همچنین دارای سایه رنگ های قرمز و صورتی هستند و پیشنهاد میشود تا از طلای سفید استفاده کنند.

جواهرات مناسب ایت دسته از افراد الاس – یاقوت کبود و لعل بنفش است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ته رنگ پوست خنثی: در حالت سوم اگر متوجه شدید که رگهای داخل مچ دست شما در زیر نور هم به رنگ سبز و هم به رنگ آبی است، شما دارای ته رنگ پوست خنثی هستید. در واقع ته رنگ پوست خنثی ترکیبی از دو رنگ سرد و گرم است. این افراد بدون هیچگونه محدودیتی میتوانند از همه رنگ های طلا و انواع جواهرات با آسودگی استفاده کنند.

حال نوبت جمع بندی کلی است تا با ترکیب توضیحات بخش اول و دوم یک دید کلی و شفاف نسبت به موضوع پیدا کنیم.

1. افراد دارای پوست روشن (روشن ترین رنگ پوست تا رنگ پوست میانه) ته رنگ های سرد، گرم و خنثی را دارند که برای رنگ ضمنی سرد، طلای سفید- برای رنگ ضمنی گرم طلای زرد و برای ته رنگ خنثی نیز بدون محدودیت میتوانند از همه رنگ های طلا استفاده کنند. همچنین در حالت کلی رنگ سنگ های قرمز – آبی – سبز -بنفش و بی رنگ برای آنها مناسبتر است.

2. افراد دارای پوست میانه (رنگ پوست میانه تا رنگ پوست تیره) ته رنگ های سرد، گرم و خنثی را دارند که برای رنگ ضمنی سرد، طلای سفید- برای رنگ ضمنی گرم طلای زرد و برای ته رنگ خنثی نیز بدون محدودیت میتوانند از همه رنگ های طلا استفاده کنند. همچنین برای انتخاب رنگ سنک برای آنها محدودیتی وجود ندارد.

3. افراد دارای پوست تیره، ته رنگ های سرد، گرم و خنثی را دارند که برای رنگ ضمنی سرد، طلای سفید- برای رنگ ضمنی گرم طلای زرد و برای ته رنگ خنثی نیز بدون محدودیت میتوانند از همه رنگ های طلا استفاده کنند. همچنین رنگ سنگ های نارنجی – زرد – قهوه ای – بی رنگ برای آنها مناسبتر است.

در پایان باید گفت که انتخاب رنگ طلا و جواهر کامل شخصی و سلیقه ای است و اولویت خرید بر اساس میل و سلیقه فردی است. مطالب عنوان شده در این مقاله صرفا جهت راهنمایی خوانندگان محترم بوده تا در صورت تمایل بتوانند بر اساس آن انتخاب خود را انجام دهند. وبسایت گرین گلد گالری طیف وسیعی از انواع مختلف زیورآلت طلا، با رنگبندی مختلف را به شما عزیزان ارائه میکند.

نگارنده: شباهنگ شیرازی